REZİDANS

Mutlu ve huzurlu bir hayat geçirdiğiniz, sizi yansıtan bir evinizin olması güzel olmaz mıydı?


REZİDANS TASARIMI (Ev Dekorasyonu)

Günlük sıradan yaşantımızın, ailemizle ya da arkadaşlarımızla geçirdiğimiz güzel vakitlerin mekanı evlerimizin tasarımı her zaman bizler için çok önemlidir.

Bir evin tasarımı ne kadar sizi yansıtırsa o kadar huzurlu hissedeceğinizi düşünüyoruz.

Ev dekorasyonu

Rezidans tasarımında fonksiyon

Ev dekorasyonu dendiğinde genelde sadece estetik çözümler ve uygulamalar akla gelir ama her şeyden önce iyi bir tasarımcı bu konsepte fonksiyonel açıdan bakar. Mekanların kullanımı, sayısı, ihtiyaçlar, sirkülasyon düzeni, ıslak hacimler ve kapasiteleri gibi konular öncelikle çözülür ve estetik tasarımla bütünleştirilir.

Yaşadığınız evlerin mimarisi strüktürel gerekliliklerden dolayı az çok belli olsa da her zaman için yapılacak bir şeyler vardır. Dekoratif olarak ucu açık, neredeyse sınırsız olan tasarım opsiyonları fonksiyonel olarak sınırlıdır. Belirlenmiş fonksiyonlu bir yapı içerisinde yeni fonksiyonlar yaratmak başka şeylerden feragat etmek anlamına gelebilir.

Biz ev dekorasyonlarımızda her zaman yaratıcı fonksiyonel bakış açılarına sahip olmaya çalışıyoruz. Ama bunu yaparken kendi kafamıza göre değil, sizin ihtiyaçlarınızı ve hayat tarzınızı tam olarak anlayıp varsa fazlalıkları atıyoruz, ya da biraz daha verimli kullanıyoruz ve ortaya yeni bir şekil çıkarabiliyoruz.

Ev dekorasyonunda biçim ve estetik

Fonksiyonları belirlenmiş alanlar ve mekanların biçimsel ve estetik mimari tasarımları eş zamanlı olarak ya da fonksiyonlar belirlendikten sonra da yapılabilir.

Estetik tasarımda alternatiflerden biri mimarınıza/iç mimarınıza (tasarımcınıza) güvenip her şeyi onun ellerine bırakarak sonucu beklemek olabilir. Bu durumda mimar tasarımcınız yaratıcı gücünü ve bilgi birikimini kullanarak size elinden gelenin en iyisini bütçeniz dahilinde yapacaktır.

Bir diğer alternatif de beraber tasarlamak olacaktır. iç mimar Tasarımcınız ev dekorasyonunuzu yaparken sizi tanıyacak, nelerden hoşlandığınızı keşfedecek, sizinle kumaş, koltuk, aydınlatma, seramik vs gibi malzeme ve öğeleri seçecektir. Bu durumda diğer alternatife göre belki biraz daha sizi yansıtan bir dekorasyon ortaya çıkabilir.

Biz ikinci alternatifi tercih ediyoruz. Sizin yaşayacağınız evde bizim görmek istediğimiz değil sizin görmek istediğiniz ev dekorasyonunun olması gerektiğini düşünerek, sizin tarzını ve hoşunuza giden şeyleri anlamaya çalışıyor ve bunlara uygun şekilde iç mimari tasarımımızı yönlendiriyoruz.

Ev dekorasyonu bütçesi

Bir iç mimar tasarımcınız olsun ya da olmasın, sizi bağlayan şey en başta bütçedir. Ev dekorasyonu tasarımı çalışmalarımız sırasında biz başlangıçta genelde müşterilerimizin bütçesini bilmeyiz. Bundan dolayı görevimizi bizim yapabileceğimiz en iyi iç mimari tasarımı ortaya koymak, müşteriye de bütçesine göre bunun içinden seçim yapma şansını vermek olarak görüyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız tasarımın keşfini her bir kalemi ayrı ayrı gösterecek şekilde, karşılıklı güven ilkemize dayanarak tamamen şeffaf bir şekilde sunuyoruz.

Ev dekorasyonu uygulama işleri

Tasarım aşamaları bittikten sonra bu tasarımı hayata geçirmek için yapılması gereken şeyler vardır. Bunların mobilya, beyaz eşya, kumaş vs. gibi bir kısmı çeşitli üretici ve tedarikçilerden sağlanacağı gibi büyük bir kısım iş de evin kendisinde yapılacaktır. İşin şantiye diye adlandırdığımız bu kısmı en zorlu kısmıdır.

Ev dekorasyonu uygulama işlerinde en büyük problem yakın çevreye verilen rahatsızlıktır. Gerek yapılan gürültü gerekse oluşan pislik, toz-duman oldukça problemli boyutlardadır. Uygulamalarımızda özellikle bu yönden hassas olmaya gayret ediyor, komşularınızla sorun yaşamamanız için çaba sarf ediyoruz.

Mimarlık geçmişimizde, yıllarca eleyerek, ofis vs gibi işlerden ayrı bir grup olarak oluşturduğumuz uzman çözüm ortaklarımız ev dekorasyonu uygulama işlerimizin her zaman sorunsuz gitmesini sağlıyor. Her zaman belirttiğimiz gibi işlerimizi iyi planlayarak sorunları çıkmadan önce keşfetmek ana prensibimiz. Çıkan sorunu çözmek bize göre başarı değil başarısızlık göstergesi olduğu için kendimizi kahraman ilan etmiyoruz. Başarı kıstasımız uygulamada sıfır sorundur.

Sizin için neler
yapabileceğimizi
keşfedin
Ücretsiz keşif ve 2B projelendirme
Ücretsiz 3B temel görünüm
Anahtar teslim dekorasyon
Fotoğraf kalitesinde 3B tasarım
Yatak odası tasarımları
Çocuk ve genç odası tasarımları
Banyo tasarımları
Ücretsiz keşif ve 2B projelendirme.
Müşteri
yorumlarına
göz atın.

Teknik servis ve lojistik operasyonlar müdürü olduğumdan sorumluluk alanım geniş ve ofislerin tasarımı, yerleşim, tadilat ve benzeri konulara ayıracak çok zamanım olmuyor. 

Arch&Tech, standart mimari hizmetlerin yanında, data kablolamasından, alarm sistemine, yangın merdiveninden yangın söndürme sistemine kadar bir ofisin ihtiyaç duyduğu her konuda anahtar teslim çözümler üretebiliyor.  Anlaşmalı olduğu firmaların kalitesi ve organizasyon başarısı nedeniyle tüm detaylarda kaliteli ve hızlı hizmet alabiliyoruz.

Arch&Tech deneyimli ve ince zevkli çalışanları ile her zaman ilk tercihimizdir.  

İlkan Özdağ - SONOVA/PHONAK
 
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. A&T Mimarlık