OFİS

Ofis tasarım uygulamalarımız çalışmak için ilham sağlar


Güncel gelişmeler

Ofis tasarımı son yıllarda epeyce değişti. Yazılım odaklı firmaların çalıştırdıkları yeni nesillerin de beklentileriyle şekillenmeye başlayan çalışma ortamları COVİD-19’un da sarsıcı etkisiyle tahmin edilemeyen bir yöne evrilmeye başladı.

Son yıllarda geçerli olan açık ofis yaklaşımı ve buna paralel olarak çalışanların konsantre olabilecekleri ya da daha işbirliği içinde olabilecekleri, ya da tamamen ferah bir ortamda takılabilecekleri alanlar yaratılırken salgınla beraber kısmen evde çalışmaya yönelik anlayışlar gelişti ve ofis kullanım metrekare beklentileri aşağıya düşmeye başladı.

Arch&Tech ofis tasarımı

Analiz

Ofis tasarımında biz öncelikle müşterimizin ihtiyaçlarını dinleyerek onları her türlü gelişme ışığında dünyadaki ofis tasarımı anlayışlarında ve beklentilerinde oluşan yeniliklerle ilgili olarak bilgilendiriyoruz. Bu bilgilendirmelerle beraber kendi ofis kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarını anlayıp tasarlanacak mekana ait özellikleri de analiz ediyoruz.

Ofiste kaç çalışan olacak, kaç yönetici olacak, kaç toplantı odası olacak gibi sıradan kullanım gerekliliklerini sorgularken bir yandan da bir rekreasyon alanı, kafeterya tarzı bir bölüm, konsantrasyon odaları gibi modern ofislerde görülmeye başlanan türde mekanlar istenip istenmediğini anlamaya çalışıyoruz.

Ayrıca ofiste ne tür bir iş yapıldığı, hangi tür teknolojilerin ne şekilde kullanıldığı da analiz etmemiz gereken konular arasında.

Tasarım

Buralardan yola çıkarak oluşturulan ofis tasarımında değişik alternatiflerle karar mekanizması işliyor. Takımlar arası ilişkiler, yönetici yakınlığı, toplantı odaları büyüklüğü gibi noktalar bu aşamada çözüme kavuşuyor. Yerleşim projesi öncelikli olduğundan dolayı estetik dokunuşları bunu takip edecek şekilde bağlı olarak eşzamanlı düşünüyoruz; tasarım oturduktan sonra son dokunuşları yapıyoruz.

Mekanik ve elektrik altyapılar, sağlık-güvenlik tesisatları bu aşamalarda artık karar verilmiş ve projeye göre tasarlanmış/hesaplanmış oluyor.

Uygulama

Tasarım süreci bitmiş projelerin uygulama aşamasında taşınma zamanına göre bir iş programı yapılarak malzeme, mobilya vs gibi tedariklerin teslim tarihleri ayarlanıyor ve iş bunlara göre taşeronlarla güçlü bir şekilde koordine olarak devam ettiriliyor. Planlamayı ve projelendirmeyi sağlıklı yaparak çıkabilecek sorunları önceden görüyor ve çözüm buluyoruz.

Yıllarca tecrübe ederek süzgeçten geçirdiğimiz çözüm ortaklarımızın titiz çalışmaları sayesinde sorunsuz bir uygulama gerçekleştiriyor ve uzun yıllar sorunsuz kullanılabilecek bir ofis teslim ediyoruz.

Sizin için neler
yapabileceğimizi
keşfedin
Shell&core durumunda tümüyle işlevsel ofis tasarımı
Anahtar teslim ofis dekorasyonu
Ofis alanları yenileme
Ofis içi bölgesel iyileştirme ve dokunuşlar
Ücretsiz keşif ve 2B projelendirme.
Müşteri
yorumlarına
göz atın.

Teknik servis ve lojistik operasyonlar müdürü olduğumdan sorumluluk alanım geniş ve ofislerin tasarımı, yerleşim, tadilat ve benzeri konulara ayıracak çok zamanım olmuyor. 

Arch&Tech, standart mimari hizmetlerin yanında, data kablolamasından, alarm sistemine, yangın merdiveninden yangın söndürme sistemine kadar bir ofisin ihtiyaç duyduğu her konuda anahtar teslim çözümler üretebiliyor.  Anlaşmalı olduğu firmaların kalitesi ve organizasyon başarısı nedeniyle tüm detaylarda kaliteli ve hızlı hizmet alabiliyoruz.

Arch&Tech deneyimli ve ince zevkli çalışanları ile her zaman ilk tercihimizdir.  

İlkan Özdağ - SONOVA/PHONAK
 
Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. A&T Mimarlık